-
دانيالyour power supply are really good, i would like to build a long term cooperation with your company. -
تونيI like your pixel lights,and thanks for you having good engineer to make animation.Keep on -
شاليقبل أن تشتري زوجًا من أحذية الرأس المربعة المماثلة ، كان مظهر الشتاء مرتفعًا جدًا ، لأنه من الجيد جدًا أن تتطابق ، والآن أصبحت مهترئة ، وشراء الأحذية سوف تتطور إلى مثل هذا النمط ، وهذا ... -
شاتيقبل أن تشتري زوجًا من أحذية الرأس المربعة المماثلة ، كان مظهر الشتاء مرتفعًا جدًا ، لأنه من الجيد جدًا أن تتطابق ، والآن أصبحت مهترئة ، وشراء الأحذية سوف تتطور إلى مثل هذا النمط ، وهذا ...
IP67 Waterproof 3 LED RGB Pixel Light with 30,000 Hours Lifespan for Outdoor Holiday Decoration
| طلب | واجهة المبنى | تصنيف IP | IP67 |
|---|---|---|---|
| الضمان (السنة) | 3 سنوات | جهد الإدخال (فولت) | 5 فولت |
| مصدر الضوء | قاد | العمر (ساعات) | 30000 |
| زاوية Veiwing | 120 درجة | مادة الجسم | بولي كلوريد الفينيل + الغراء |
| قوة المصباح | 0.3 | مكان المنشأ | قوانغدونغ، الصين |
| Item | G2001-Pxel LED light String |
| Model | G2001P05 |
| Storage Temperature | -40℃-60℃ |
| Operating Temperature | -40℃-60℃ |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Viewing Angle | 120° |
| Power | 0.3W |
| Optical Attenuation | 1% |
| Working Voltage | DC 5V |
| Body Material | PVC + Glue |
| LED Type | 5050SMD 1cs |
| Size | 20*17.8mm |
| Lifespan | 30,000 hours |
| Certification | CE, ROHS |
| Color | RGB |
| Protection | IP67 |
| Quantity per String | 50 pcs |
- OEM & ODM Services
- CE and RoHS Certified
- More than 20 years of experience
- Small MOQ with step-by-step cooperation
- 3-year warranty with replacement policy
- Fast delivery: 7 working days for standard orders, 15 days for OEM/ODM
- Direct problem-solving for customers
- 24-hour response time
- Fluent English communication
- OEM & ODM welcome
- Distributorship opportunities
- Protection of sales areas and design ideas
- Lifelong warranty
- Comprehensive after-sales support including installation guidance
We have over 20 years of experience designing and producing LED products worldwide. We offer custom-made LED products with free design services, supported by our own factory and dedicated R&D team.
3 Years
Sample orders ship immediately after payment; standard orders within 7 working days; OEM/ODM orders within 15 working days.
We have a professional QC team that ensures quality checks during every stage of the production process.
CE, ROHS, ISO9001, BV
Yes, we provide high-quality solutions for any quality issues that may arise.
Specialized in semiconductor illumination and lighting products, integrating designing, developing, manufacturing, and sales. We focus on application products in advertising and lighting areas, establishing long-term relationships with major advertisement material distributors.
With top technology talent, advanced management, and efficient staff, we strive to create well-known brands in the semiconductor illumination field. Our company is based on LED encapsulation and develops optimal lighting deployment solutions for various LED application fields.
Our extended product series include: LED modules for advertising lighting, specialized LED switch power supplies, LED RGB controllers, LED open signs, super LED straight lighting words, and related products.

